چرا امضای الکترونیکی، آینده اسناد حقوقی است؟ از هم اکنون، پیشتاز باشید!

ز امضای الکترونیکی گرفته تا هوش مصنوعی (AI)، صنعت حقوقی از نرم‌افزار و فناوری برای تغییرات و بهبود خود استفاده می‌کند. در این زمینه استفاده از این فرایند با فراهم کردن زیرساخت‌های آن، نه تنها به نفع جامعه بوده، بلکه کارها و فرایندها را شکل بسیار بهتری سازمان‌دهی می‌کند. درواقع هرکسی که می‌خواهد، به‌صورت بهتری فرآیندی را بهینه‌سازی کند، استفاده از فنّاوری را در اولویت خود دارد.

همه ما به خوبی می‌دانیم که استفاده از امضای رسمی در پایین اسناد، تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای تجاری، یکی از عناصر حقوقی است که باید رعایت شود. درواقع همین امضاست که یک یا چند نفر از افراد را مسئول بندها و ماده‌های یک قرارداد حقوقی می‌کند. در واقع برای آن‌که یک سند، ارزش حقوقی پیدا کند و قابل‌پیگیری باشد، نیاز به امضا دارد.

با توجه به اینکه سبک زندگی بشر در حال حاضر با کمک تکنولوژی بسیار آسان‌تر شده ‌است، استفاده از راه‌حل‌های تکنولوژی برای این موضوع هم دور از ذهن نیست و می‌تواند به شما کمک کند که تجربیات جدیدتر و آموزنده‌تری را داشته باشید. آیا آماده هستید که ببینید، امضای الکترونیکی، آینده اسناد حقوقی است؟

امضای کاغذی، می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد!

در سراسر دنیا، معمولاً پرونده‌هایی وجود دارد که افرادی با جعل امضا به منافعی دست پیدا کرده‌اند و یا سیستم قضایی را به تمسخر گرفته‌اند! همه این موارد به یک دلیل اتفاق می‌افتد و آن‌هم وجود مشکلات و ضعف‌هایی است که در یک امضای کاغذی وجود دارد. در دنیا حتی داستان‌های مشهوری هم وجود دارد که برخی از وکلا با استفاده از این نوع امضا، توانسته‌اند، موکل خود را از زندان و یا اتهام نجات دهند و یا اجرای احکام قضایی را با جعل امضا به تأخیر بیندازند!

شاید جالب باشد که بدانید، استفاده از امضای الکترونیکی می‌تواند مانع تمامی این مشکلات شود و کاری کند که نه تنها سرعت رسیدگی به پرونده‌های قضایی افزایش پیدا کند، بلکه از تقلب و مشکلات احتمالی جلوگیری کند. در صنعت حقوقی و ترکیب آن با تکنولوژی باید این موضوع را مدنظر قرارداد که امنیت اطلاعات به چه صورت تأمین خواهد شد!

همه ما بارها شنیده‌ایم که قراردادهای کلامی که با گفتار منعقد می‌شوند، در میان مردم نسبت به قراردادهای کاغذی ارزش و اعتبار بسیار کمتری دارند، اما وقتی دیگر خبری از کاغذها نیست، چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد؟ آینده این صنعت با کمک امضای الکترونیک، باعث می‌شود که تمامی مشتریان، پیمانکاران، کارفرمایان و… اسناد خود را تنها با چند کلیک ساده از نظر حقوقی، ارزشمند کنند.

چگونه باید قراردادهای خود را به‌صورت آنلاین امضا کنیم؟

استفاده از نرم‌افزارها و سامانه‌هایی در سراسر دنیا در حال رواج پیدا کردن است که کمک می‌کند، شما بتوانید اسناد خود را با کمک تبلت، رایانه شخصی و یا حتی تلفن همراه خود امضا کنید. مسئله مهم در رابطه با این سامانه‌ها و نرم‌افزارها، امنیتی است که باید داشته باشند. امضای دیجیتال که یکی از انواع امضای الکترونیک است و از آن به‌عنوان پیشرفته‌ترین نوع امضای الکترونیکی یاد می‌شود، با کمک نرم‌افزارهای پیچیده‌ای طراحی می‌شود.

شما برای داشتن امضای دیجیتال اختصاصی خود، باید از الگوریتم‌های این نرم‌افزارها استفاده کنید. این الگوریتم‌ها، کمک می‌کنند که اثرانگشت دیجیتال شما به‌صورت تصادفی مقدار زیادی داده تولید کند که نتیجه آن، بالا بردن امنیت داده‌ها به بیشترین مقدار ممکن است. البته این نوع امضا در حال حاضر زیاد در این مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما هنوز امکان استفاده از خدمات امضای الکترونیکی وجود دارد.

اگر شما هم میخواهید تجربه انعقاد قرارداد خود را با امضای الکترونیک تجربه نمایید ، به خانواده کنترل کالا بپیوندید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *