امضای الکترونیکی و تجربه تحول دیجیتال در بخش فروش

کنترل کالا

کنترل کالا


برای آن‌که در بخش فروش یک کسب‌وکار تحولی ایجاد کنیم، استفاده از ابزارهای تکنولوژی نوین مانند امضای الکترونیکی را باید مدنظر قرار دهیم! شما می‌توانید تجربیات جدیدی در خریدوفروش، امضای قرارداد و اسناد تجاری و حقوقی و… با کمک امضای دیجیتال ایجاد کنید. در ادامه سعی می‌کنیم، ایده‌ها و راه‌حل‌هایی برای این موضوع با کمک امضای الکترونیک به شما ارائه کنیم!

امضای الکترونیکی چگونه می‌تواند بخش فروش یک کسب‌وکار را متحول کند؟

امضای دیجیتال که در قانون به‌عنوان امضا رسمی شناخته می‌شود، می‌تواند مزایای زیادی را برای یک بخش فروش در کسب‌وکار داشته باشد که در ادامه به ۱۰ مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

قراردادهای خود را به‌سرعت در محل مشتری، امضا و رسمی کنید!

داشتن یک ابزار دیجیتال مانند امضای الکترونیکی، می‌تواند به کارکنان بخش بازاریابی و فروش کمک کند که تمامی قراردادهای خود را در محل مشتریان به‌سرعت امضا کنند و بلافاصله از آن‌ها، استفاده تجاری کنند. در واقع این نوع امضا تمامی محدودیت‌های زمانی و مکانی که فرآیندهای قدیمی داشتند را از بین برده‌است.

همه افراد در بخش فروش به خوبی می‌دانند که در هنگام تصمیم مشتری به خرید، باید به‌سرعت عمل کنند تا مشتری تصمیم خود را با امضای قرارداد نهایی کند. استفاده از این ابزار، می‌تواند این مزیت را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا اسناد تجاری بیشتری را داشته باشند.

محدودیتی در تعداد امضاهای مورد نیاز برای قرارداد با امضای الکترونیکی وجود ندارد!

مهم نیست که چند قرارداد دارید و یا چند نفر باید یک سند تجاری یا حقوقی را در فاصله‌های زمانی مختلف امضا کنند. این موضوع باعث می‌شود که کارکنان بخش فروش و بازاریابی، زمان بیشتری در اختیار داشته باشند و در صورت نیاز با افراد بیشتری در زمان کمتر، ارتباط بگیرند.

بهبود تجربه خرید مشتریان با کمک امضای الکترونیکی

مشتریان با کمک امضای الکترونیک و سرعتی که با کمک این نوع امضا به وجود می‌آید، قادر هستند که تجربه بهتری را تجربه کنند. تحقیقات در این زمینه نشان داده‌است که مشتریان در رابطه با استفاده از این نوع امضا در خریدهای خود، حس بهتری دارند و تجربه خرید آن‌ها نسبت به شیوه‌های سنتی، بهبود بیشتری داشته‌است.

در واقع مشتریان به خاطر از بین رفتن محدودیت‌های زمانی و مکانی، صرفه‌جویی در وقت به خاطر عدم نیاز به چاپ اسناد، امضا، اسکن و ارسال مجدد آن‌ها به شرکت‌هایی که از این نوع ابزار استفاده می‌کنند، علاقه و استقبال بیشتری را نشان می‌دهند.

از بین بردن خطاهای احتمالی

به‌واسطه استفاده از امضاهای الکترونیکی، دیگر امکان خطاهای رایج وجود ندارد. در روش‌های سنتی وجود خطاهایی مانند فراموشی امضای برخی از قراردادها، خطا در امضا رسمی، عدم امضا در کادرهای مشخص‌شده و… وجود داشت! خوشبختانه با استفاده از این نوع امضاهای دیجیتال، دیگر وجود چنین خطاهایی امکان‌پذیر نیست.

مدیریت و ساماندهی بهتر فرایندها توسط مدیر فروش با کمک امضای الکترونیک

این نوع امضا و سازمان‌دهی که می‌تواند در فعالیت‌ها ایجاد کند، می‌تواند باعث شود که یک مدیر فروش راحت‌تر قدر به مدیریت تیم خود باشد و فعالیت‌های آن‌ها را بررسی کند. در واقع با کمک این ابزار، فعالیت‌هایی مانند بازاریابی، امور مالی، حسابداری و … با سازمان‌دهی یکپارچه‌تری انجام می‌شود.

افزایش بهره‌وری کارمندان و فروشندگان

داشتن ابزاری مثل امضای الکترونیکی باعث می‌شود که کارها آسان‌تر انجام شود و کارمندان و تیم فروش بهره‌وری بیشتری داشته باشند. دیگر نیازی نیست که کارمندان شما ساعت‌ها وقت بگذرانند تا تنها کاغذبازی‌های دفتری را انجام دهند و یا برای تشکیل یک پرونده ساعت‌ها با مشتریان صحبت کنند و از آن‌ها برای گرفتن امضا، چالش‌های زیادی را تجربه کنند.

همچنین ردیابی مشتریان و پیگیری آن‌ها با استفاده از امضای الکترونیکی بسیار ساده‌تر می‌شود و کمک می‌کند که کنترل بهتری بر روی فرایندها وجود داشته باشد. این موضوعات به‌خودی‌خود، باعث افزایش بهره‌وری تیم فروش، افزایش انگیزه آن‌ها و … می‌شود. آیا تابه‌حال تجربه استفاده از خدمات امضای الکترونیکی را داشته‌اید؟ تجربه خود را چگونه توصیف می‌کنید؟

افزایش بار حقوقی قراردادها و اسناد تجاری با کمک امضای الکترونیکی

امضای الکترونیکی می‌تواند کمک کند که کسب‌وکارها، اسناد و قراردادهای تجاری خود را با بار حقوقی بیشتری تولید کنند. در واقع با توجه به این‌که قراردادهای تجاری، گاهی اوقات نیاز به دعوی حقوقی و پیگیری قضایی دارند، امضای الکترونیکی و احراز هویت آن، می‌تواند فرایند اثبات قانونی را رایج‌تر کند.

مزیت رقابتی شما با رقیب‌تان، امضای الکترونیکی می‌شود!

استفاده از امضای دیجیتال به‌جای امضای فیزیکی، همان‌طور که اشاره کردیم، باعث بهبود تجربه خرید مشتریان و همچنین بهبود فرایند مزیت رقابتی آن‌ها می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که مشتریان بیشتری پیدا کنید و نرخ بازگشت مشتری افزایش پیدا کند. در واقع این فرایند مزیتی است که شما نسبت به سایر رقبای خود ایجاد کرده‌اید.

کاهش هزینه‌های برق و کاغذ

شما برای امضای الکترونیکی، نیازی به کاغذ یا دستگاه چاپ ندارید، بلکه تمامی فرایندها به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد. این موضوع در طولانی‌مدت، می‌تواند مقدار زیادی از هزینه‌های اداری شما را کاهش دهد.

تأثیر مثبت و مفید بر روی محیط زیست

با استفاده از امضای الکترونیکی، دیگر نیازی به قطع درختان و خراب کردن محیط‌زیست نیست! همه چیز با چند کلیک و لمس صفحه‌نمایش، قابل انجام است. اگر استفاده از این امضا با همین سرعت رواج پیدا کند، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد درختان بیشتری خواهیم بود.

چنانچه شما هم میخواهید تجربه استفاده از قرارداد الکترونیکی را تجربه نمایید ، به خانواده کنترل کالا بپیوندید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *